Warsztaty

Na żywo w EFS

Warsztaty to praktyczne dotknięcie budowy. 

Organizuję różne warsztaty powiązane z budownictwem naturalnym:

– tynkowania gliną
– słomowania, czyli budowania ścian ze słomy
– budowania konstrukcji drewnianych, najczęściej skupiam się na szybkich, tanich i prostych sposobach postawiania konstrukcji drewnianych dostosowanych do wypełnienia słomą/gliną.

Oprócz pokazywania prawidłowych technik w trakcje warsztatów, także staram się wytłumaczyć jak zorganizować dobrze pracę. Jak ustawić stoły, narzędzia. Jak przenosić materiały. Jak je składować, żeby ułatwić sobie życie i szybciej wykonać pracę. 

Najbliższe spotkania

20 maja (piątek godziny: 10-18)
PODSTAWY TYNKOWANIA GLINĄ, będziemy robić tynki podstawowy, finisze(tynki ostateczne), kończyć letnią kuchnie przy kopule za pomocą lekkiej gliny i różnych technik, pokażę różne rodzaje gliny, sposoby ich mieszania i jak to robić sprawnie. Koszt 250zł/ dzień, obiad za ok. 25 zł można zamówić u moich gości z Ukrainy, polecam wyżerkę folklorystyczną;-), bliny, cebulaki i inne cuda

16-19 czerwca
(czwartek od 11-tej rano do niedzieli do 16-tej)
SŁOMOWANIE TRADYCYJNE, dla ludzi, którzy planują samodzielną budowę domu/domku ze słomy.
Zrobimy podwaliny drewniane, konstrukcję ściany, włożymy w nie kostki, skompresujemy(na kilka sposobów), a potem je przystrzyżemy. Będzie też teoria jak to robić prawidłowo, jak dostosować się do polskich warunków i opowiem o największych błędach budowlanych i organizacyjnych przy budowie słomiaków.
PS. Żeby samodzielnie zbudować dom naturalny potrzeba doświadczenia około 3 miesięcy pracy na budowie, a nie pojedynczych warsztatów… Koszt 300zł/ dzień, obiad za ok. 25 zł można zamówić u moich gości z Ukrainy, polecam wyżerkę folklorystyczną;-), bliny, cebulaki, roladki z cukini i inne cuda, możliwość spania w domku glinianym 25 zł/ dzień(tylko 6 osób, z ciepła wodą), jest miejsce na namioty i prysznic z beczki(chłodny-letni). Śniadania i kolacje robimy wspólnie ze zrzutkowego jedzenia. Ilość miejsc ograniczona, liczy się pierwszeństwo zapisów.

19-24 lipca
OBÓZ NATURALNEGO BUDOWANIA W EFS
3 dni pracy ze słomą i drewnem: kostkowanie, kompresja, strzyżenie, robienie konstrukcji drewnianych, ciesielka, wycinanie czopów i gniazd 2 dni będziemy robić staw naturalny, czyli budowa ścian oporowych z worków z piaskiem, instalacji, teoria, woda na działce i jak o nią dbać, praca z koparką- na co zwracać uwagę 1 dzień praca z gliną: mieszanie, robienie tynków, aplikacja ich Koszt 250zł/ dzień, obiad za ok. 25 zł można zamówić u moich gości z Ukrainy, polecam wyżerkę folklorystyczną;-), bliny, cebulaki, roladki z cukini i inne cuda, możliwość spania w domku glinianym 25 zł/ dzień(tylko 6 osób, z ciepłą wodą), jest miejsce na namioty i prysznic z beczki(chłodny-letni). Śniadania i kolacje robimy wspólnie ze zrzutkowego jedzenia. Ilość miejsc ograniczona, liczy się pierwszeństwo zapisów.

Online

Kurs dla przyszłych właścicieli domów naturalnych

Podczas tego szkolenia:
– Dowiecie się ile kosztuje postawienie takiego domu,
– Omówimy jak zaplanować budowę, jak oszacować ile czasu i pieniędzy pochłonie budowa.
– Zapoznacie się z dokumentacją projektową oraz sprawami formalnymi.
– Odbędą się wykłady z wykonawcą domów słomianych.
– Naświetlimy temat “budowy domu warsztatami”, i jak to dobrze zorganizować.
– Opowiemy o częstych błędach i najważniejszych punktach budowy.
– O tym jak zaoszczędzić na budowie i na co zwracać uwagę przy projektowaniu, aby budowa przebiegała szybciej i łatwiej.