Untitled-3

Kurs dla przyszłych właścicieli domów naturalnych

Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie kurs, który pomoże Ci przygotować się do budowy własnego naturalnego domu i da Tobie solidny fundament, aby tak ważne przedsięwzięcie faktycznie zrealizować i to z jak najlepszym rezultatem!

Odtwórz wideo
efsprzemek 4

Cześć, mam na imię Przemek.
Jestem ekspertem budownictwa naturalnego i założycielem EFS – Eksperymentalnej Farmy Stoczki. Jestem przede wszystkim wykonawcą i jednocześnie nauczycielem. Zbudowałem wiele domów słomianych (tzw. słomiaków), domków z coba i innych naturalnych budynków. 

Łącznie uczestniczyłem w realizacji ponad 50 domów naturalnych. Wiem co robić, jak robić i czego nie robić, żeby budowa poszła szybko, sprawnie i zmieściła się w budżecie, co jest bardzo rzadkie w Polsce i na świecie. 

Mam za sobą specjalizacje z budownictwa słomianego w Austrii – jestem jednym z zaledwie kilku w Europie Trenerem Budownictwa Słomianego. Szkoliłem się także z coba w Anglii w Devon i zrobiłem najprawdopodobniej najwięcej ścian, a także podłóg z coba w Polsce.


Teraz uczę naturalnego budowania  i promuję naturalne budownictwo, bo jest zdrowe, fascynujące i może pomóc ocalić naszą planetę w związku z kryzysem klimatycznym. 

To jak budujemy ma ogromny wpływ na to jak żyjemy, jak świat wygląda dookoła Nas i czy przyroda wokół Nas ożywa. Najczęściej używane do tej pory budownictwo jest odpowiedzialne za 40% emisji CO2 do atmosfery. Domy te zużywają się w trakcie 50-100 lat, a następnie materiał, z którego są zbudowane, zanieczyszcza środowisko.

Może być inaczej. Możemy używać naturalnych materiałów, które mają świetne właściwości i zupełnie inaczej oddziaływa na środowisko. Dodatkowo to jak projektujemy Nasze otoczenie mieszkalne może znakomicie wspierać bioróżnorodność przyrody i sprzyjać życiu.

112701177_726411961471475_237474528229599384_n
100850433_257286852174109_3500897378490122240_n

Moją misją jest sprawić, aby domy, które budujemy, były zdrowsze dla Ziemi, dla ludzi, którzy je budują, i którzy w nich mieszkają.

Wiele osób marzy o tym, aby mieć swój dom. Co raz więcej osób marzy o tym, aby mieć swój dom i jednocześnie wspierać Naszą planetę, zamiast ją niszczyć.

Pomagam zrealizować te marzenia.

Dlatego właśnie przygotowałem dla Was kurs, który pomoże Wam przygotować się do budowy własnego domu. Możecie to uczynić nie ruszając się z miejsca, w najbardziej dogodnym dla siebie czasie.

 


Dzięki temu kursowi dowiesz się co się sprawdza w budownictwie naturalnym w Polsce, a jakie pomysły z internetu wprowadzają Cie w błąd. Zaznajomisz się z tym co faktycznie dobrze działa. Poznasz sprawdzone pomysły i patenty. Nie popełnisz typowych błędów podczas projektowania i potem podczas wykonywania domu.

Dowiesz się ile czasu trwa budowa i jak się do niej zabrać. Uzyskasz wiedzę niezbędną, żeby z sukcesem zaplanować i przeprowadzić budowę Twojego domu!

 

efs dom

Przykłady ukończonych domów, zrealizowanych marzeń.

Sześć modułów

Kurs składa się z wysokiej jakości nagrań wykładów oraz wyjść w teren.

1. Moduł pierwszy

"Architektura zrównoważona i bioróżnorodność"

2. Moduł drugi

"Materiały i technologia"

3. Moduł trzeci

"Organizacja budowy"

4. Moduł czwarty

"Fizyka budowli"

5. Moduł piąty

"Planowanie i harmonogram budowy"

6. Moduł szósty

"Najczęstsze błędy budowlane"

+ BONUSY

Wraz z kursem poznasz jak

 • Zacząć z tematem budowy domu

  Pomożemy Ci w wyborze odpowiedniej technologii naturalnej dostosowanej do Polskich warunków i Twoich potrzeb. Opowiemy o właściwościach materiałów naturalnych i ich zaletach oraz wadach.

 • Zaplanować Budowę

  Omówimy jak zaplanować budowę, jak oszacować ile czasu i pieniędzy pochłonie budowa. Naświetlimy różne możliwości prowadzenia budowy m.in. metodą warsztatową.

 • Dobrze Ogarnąć Finanse

  Większość kosztorysów domów w Polsce jest nierealna i koszty budowy przekraczają o 30-100% założenia inwestorów. Opowiem jak prościej i trafniej oszacować budżet budowy Waszego domu i jak szukać dobrego kredytu. Na co zwrócić uwagę w banku, żeby nie spłacać absurdalnie wysokich rat i zapewnić bezpieczeństwo finansowe Waszym rodzinom podczas spłacania kredytu.

 • Uniknąć Najczęstszych Błędów

  Opowiemy o najczęstszych błędach na budowach oraz o takich, których popełniać nie wolno podczas budowy domu naturalnego.

 • Przystąpić do budowy domu

  Na co zwrócić uwagę podczas projektowania, żeby później budować szybciej, prościej i taniej. I jak łatwiej zarządzać budową Waszego domu. Dzięki tej wiedzy przystąpisz do budowy znacznie lepiej przygotowany, a w rezultacie szybciej wprowadzisz się do swojego wymarzonego i ukończonego domu.

W kursie otrzymujesz

 • ponad 5 godzin materiału wideo

 • sprawdzoną wiedzę od eksperta

 • know-how i wskazówki

 • dostęp do grupy FB dla kursantów

 • następujące materiały bonusowe:

  1. Jak zbudować piec z coba m.in. do pizzy
  2. Wybór działki i porady na etapie projektu
  3. Odwiedzamy budowę domu naturalnego

wszystko po to, abyś mógł

 • poznać jak zaplanować i przeprowadzić proces budowy

 • faktycznie wybudować swój wymarzony dom

 • zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy

Kurs możesz zakupić już teraz

Przed nowym sezonem

PROMOCYJNA KWOTA:

679 zł

499 zł

180 zł mniej oraz bonus: godzinna konsultacja po ukończonym kursie!​

Promocyjna kwota ważna do 25.02.2022, 23:59.

 • 00Dni
 • 00Godzin
 • 00Minut
 • 00Sekund

Osoby, które się u nas uczyły i wybudowały już swój dom

7

Człowiek, który kocha to co robi, pełen zaangażowania i skarbnica wiedzy co widać na budowie.

Stawiałem kilka budynków z Przemkiem, aż w końcu swój pod jego wodzą.

Liczę, że jeszcze nie jeden postawimy razem:) Bardzo polecam każdemu zdobywać takie kontakty.

Piotr Piotrowski

Łódzkie

IMG_20210319_172842189_BURST000_COVER_TOP

Laik, który trafi na warsztaty Przemka ma szansę na własnej skórze poczuć, "co w glinie siedzi", zobaczy trudności, jakie może napotkać na swojej drodze oraz, jakich błędów się wystrzegać. Warto, więc słuchać, bo przy własnym projekcie okaże się, że wiele nie wiecie, że staną przed wami pytania na które nie znacie odpowiedzi…

Przemek wciąż się doskonali w swoim fachu, szuka nowych, prostych rozwiązań, jest bardzo kreatywny. Polecam serdecznie warsztaty prowadzone przez Przemka.

Przemku jestem Ci bardzo wdzięczna, za to, że pomogłeś mi zrealizować moje marzenie 🙂

Marzena

Łódzkie

Jak może wyglądać dom naturalny?

Odtwórz wideo

Krótka rozmowa

z Bogusią

Wybudowała swój dom naturalny

Odtwórz wideo

z Michałem

Jest właśnie w trakcie budowy swego domu

Odtwórz wideo

Ty również możesz wybudować swój dom naturalny i zacząć żyć w otoczeniu przyrody

Aby pomóc sobie wybudować dom, możesz dołączyć do kursu dla przyszłych właścicieli domów naturalnych za

679 zł

499zł

180 zł mniej oraz bonus: godzinna konsultacja po ukończonym kursie!​

Promocyjna kwota ważna do 25.02.2022, 23:59.

 • 00Dni
 • 00Godzin
 • 00Minut
 • 00Sekund

FAQ - najczęstsze pytania

Kurs skierowany jest do osób, które marzą o tym, żeby wybudować swój dom naturalny, czyli stosując materiały m.in. takie jak słoma, glina, drewno; dla osób, które szanują przyrodę i chcą zapewnić sobie i swym rodzinom jak najzdrowsze miejsce do życia.

Nie każdy ma czas, żeby dojechać do EFS i na żywo wziąć udział w kursie, dlatego udostępniamy taką formę kursu w wersji online, aby była jak najwygodniejsza.

Kurs znajdziesz na platformie, do której możesz zalogować się w dowolnym czasie. Stały dostęp do platformy uzyskujesz od razu po zakupie kursu. Możesz wracać i odświeżać wiedzę, kiedy potrzebujesz.

Kurs składa się z sześciu modułów oraz trzech materiałów bonusowych, które rozszerzają dostępną wiedzę.

Każdy moduł zawiera wykład jedno lub kilku-częściowy. Zostały przygotowane również materiały, które nagrane zostały w terenie.
Do filmów wykładowych dostępne są również prezentacje PDF.

Aby jak najlepiej zapamiętać informacje z kursu, warto oglądać przygotowane filmy robiąc 5-7 minutowe przerwy co 20-40 minut. Następnie, kolejnego dnia dobrze jest wrócić do materiału i obejrzeć prezentację PDF przygotowaną do danego filmu. Potem można uczynić to jeszcze raz po tygodniu i miesiącu, aby odświeżać wiedzę.

 

Warto zapoznawać się z różnymi częściami w różnych miejscach i przy nutce zapachowej, np. mocnej kawy lub cytryny 😉 Pozwoli Wam to zapamiętać na zawsze ten materiał. Warto też wypisać sobie listę pytań przed oglądaniem i szukać odpowiedzi na Wasze wątpliwości w trakcie studiowania materiałów. Powodzenia!

Podsumowując...

Jakie są korzyści z kursu dla przyszłych właścicieli domów naturalnych?

Możesz z tego skorzystać za

679 zł

499 zł

180 zł mniej oraz bonus: godzinna konsultacja po ukończonym kursie!

Promocyjna kwota ważna do 25.02.2022, 23:59.

 • 00Dni
 • 00Godzin
 • 00Minut
 • 00Sekund