lipiec22_1

Słomiana bania!

I oto ona, zajebista, słomiana, samonośna , półokrągło-ślimakowa bania !!!😁😍💪
 
Ostatnie warsztaty były wyjątkowe, zebrała się niesamowita grupa TROLI i TROLIC BUDOWLANYCH😘 i udało się w ciągu 5 dni mimo upałów(do 35 stopni🥵) czy deszczu w dniu montażu o 14 tej… zrobić to wyjątkowe cudo architektury słomianej!
 
Nie było łatwo, startowaliśmy od skoszenia trawy, zrobiliśmy lekkie fundamenty punktowe, wycięliśmy podest(ksywa robocza PŁODEST…), potem podłogę z dech dębowych -4 cm grube i po 2 dniach przygotowań zaczęliśmy robić dach;-)
Dach był przygotowany przed ścianami, ponieważ jestem cwanym leniem i wiem, że skomplikowane dachy lepiej robić na ziemi😇 i montować na górze potem, dodatkowo ten dach służył nam jako kompresja ścian samonośnych ze słomy.
Po dachu zrobiliśmy podwaliny pod kostki(to te z kamyczkami pomiędzy) i oczep ścian z murłatami.
 
I dopiero wtedy zaczęliśmy słomować i to w tempie ekspresowym, bo o 14 był zapowiadany deszcz i trzeba było w 1 dzień skończyć ściany oraz położyć konstrukcje dachu i przykryć go gumą, żeby zabezpieczyć słomę. W niedzielę dokończyliśmy deskowanie dachu, położyliśmy gumę z powrotem i teraz bania jest zabezpieczona na kilka lat i można powoli sobie dłubać przy zielonym dachu.
Dlatego też wyrównywanie i dopieszczanie ścian słomianych w sierpniu, bo zabezpieczone teraz spokojnie poczekają na kolejne warsztaty.
 
WIELKIE DZIĘKI EKIPIE ZA CIĘŻKĄ PRACĘ I NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI !!!
 
11-15 Sierpnia szkolenie i warsztaty z tynkowania gliną, wyrównywania ścian słomianych, pracy w drewnie wykończeniowej, robienia lekkich ścianek glinianych, czyli wykończeniówka naturalna Będziemy kończyć saunę słomianą samonośną: tynki gliniane zewnętrzne, robienie zielonego dachu, wykończanie wnętrza, budowa ławek, podłóg, itd. Potem zrelaksujemy się poprzez rytuał saunowy gdzie połączymy elementy ognia i wody, zapachów, muzyki i dotyku dzięki masażowi witkami.
Stoczki, k. Sieradza koszt około 1400zł/ osoby, spanie w namiotach lub domek gliniany(30zł/osobę), obiady: pyszności z Ukrainy 25zł/dzień, kolacje i śniadania robimy razem ze zrzutkowego jedzenia.
ZAPISY TYLKO PRZEZ MAILA efs@adres.pl, liczba miejsc ograniczona.
ZAPRASZAM, można się bardzo dużo nauczyć praktyki w bardzo krótkim czasie.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *