11

Harmonogram warsztatów na wiosnę i lato 2022!

Alo, alo!!!

W odpowiedzi na Wasze zapytania o szkolenia i warsztaty zacząłem się zastanawiać nad bardziej sformalizowanym sposobem przedstawiania wiedzy z dziedziny naturalnego budownictwa i dbania o naturę w najbliższym otoczeniu. Są to tematy, którymi zajmuję się od kilkunastu lat i sporo robię w tym kierunku, i tą wiedzą pragnę się podzielić! Poniżej harmonogram na wiosnę i lato 2022 wraz z tematyką warsztatów:

20 maja (piątek godziny: 10-18)
PODSTAWY TYNKOWANIA GLINĄ, będziemy robić tynki podstawowy, finisze(tynki ostateczne), kończyć letnią kuchnie przy kopule za pomocą lekkiej gliny i różnych technik, pokażę różne rodzaje gliny, sposoby ich mieszania i jak to robić sprawnie. Koszt 250zł/ dzień, obiad za ok. 25 zł można zamówić u moich gości z Ukrainy, polecam wyżerkę folklorystyczną;-), bliny, cebulaki i inne cuda

16-19 czerwca (czwartek od 11-tej rano do niedzieli do 16-tej)
SŁOMOWANIE TRADYCYJNE, dla ludzi, którzy planują samodzielną budowę domu/domku ze słomy.
Zrobimy podwaliny drewniane, konstrukcję ściany, włożymy w nie kostki, skompresujemy(na kilka sposobów), a potem je przystrzyżemy. Będzie też teoria jak to robić prawidłowo, jak dostosować się do polskich warunków i opowiem o największych błędach budowlanych i organizacyjnych przy budowie słomiaków. PS. Żeby samodzielnie zbudować dom naturalny potrzeba doświadczenia około 3 miesięcy pracy na budowie, a nie pojedynczych warsztatów… Koszt 300zł/ dzień, obiad za ok. 25 zł można zamówić u moich gości z Ukrainy, polecam wyżerkę folklorystyczną;-), bliny, cebulaki, roladki z cukini i inne cuda, możliwość spania w domku glinianym 25 zł/ dzień(tylko 6 osób, z ciepła wodą), jest miejsce na namioty i prysznic z beczki(chłodny-letni). Śniadania i kolacje robimy wspólnie ze zrzutkowego jedzenia. Ilość miejsc ograniczona, liczy się pierwszeństwo zapisów.

19-24 lipca OBÓZ NATURALNEGO BUDOWANIA W EFS
3 dni pracy ze słomą i drewnem: kostkowanie, kompresja, strzyżenie, robienie konstrukcji drewnianych, ciesielka, wycinanie czopów i gniazd 2 dni będziemy robić staw naturalny, czyli budowa ścian oporowych z worków z piaskiem, instalacji, teoria, woda na działce i jak o nią dbać, praca z koparką- na co zwracać uwagę 1 dzień praca z gliną: mieszanie, robienie tynków, aplikacja ich Koszt 250zł/ dzień, obiad za ok. 25 zł można zamówić u moich gości z Ukrainy, polecam wyżerkę folklorystyczną;-), bliny, cebulaki, roladki z cukini i inne cuda, możliwość spania w domku glinianym 25 zł/ dzień(tylko 6 osób, z ciepłą wodą), jest miejsce na namioty i prysznic z beczki(chłodny-letni). Śniadania i kolacje robimy wspólnie ze zrzutkowego jedzenia. Ilość miejsc ograniczona, liczy się pierwszeństwo zapisów.

Do zobaczenia!

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *