273775771_2650069151806569_7839520737272066111_n

Nowy sezon!

Dawno już nie pisałem, bo nie miałem weny, ale nowy sezon, to nowe posty;-)
https://przekroj.pl/spoleczenstwo/dom-ze-slomy-i-gliny-aleksandra-kozlowska

To artykuł o EFS w przekroju, i tutaj chciałem dopisać, że ja też mam typowe problemy Polaka/ki czyli brak czasu lub kasy na robienie wolontariatu, a już od 3 lat się wybieram za granice i jakoś mi nie wychodzi;-)
Na zdjęciach widzicie słomiaka do 35m2, który montowałem teraz na dniach. To ten przy którym robiła Ola- autorka reportażu!
Montaż zimą, to prawdziwe wyzwanie, trzeba kumulacji kilku czynników: pogody, ludzi i suchego terenu, żeby można było wjechać HDS… Ten montaż był najbardziej rozwleczony w czasie, z tych które robiłem, bo szukaliśmy okienek pogodowych, a ten styczeń był wyjątkowo syfiasty… Ale udało się, zrobiłem dach z dużymi okapami, ten teren akurat jest na tyle osłonięty, że to wystarczy i można tutaj mieć tynki gliniane na zewnątrz;-)

Dużo osób pyta o warsztaty/wolontariaty i poniżej plan na wiosnę.
I tutaj chciałem zaznaczyć, że w marcu pomagam w odbudowie Kapkazy- Szkoły
Wrażliwości, która się spaliła(słomiane ściany się nie paliły, tylko strażacy je rozwalili, robię to mało komercyjnie, i jeśli ktoś ma chęć pomóc jako wolontariusz/ka, to zapraszam do kontaktu, bo pomoc mile widziana;-)
Warsztaty:
25-27 Marca -TRUDNE SŁOMOWANIE, czyli uczę robienia najgorszych elementów, czyli skosów i szczytów pod dachem, zrobimy 3 trójkąty 5m na 2.5 metra wysokie. Robimy od konstrukcji poprzez wysłomowanie ich, pokaże też jak zrobić otwory okienne .
Koszt 500zł za wszytkie 3 dni, 1. Dzień 300zł, 2 dni- 400zł, gotujemy wspólnie składkowo. Noclegi schroniskowe możliwe. Zapisy na efs@adres.pl. Ilość miejsc ograniczona.

I do 25 lutego promocja po-walentynkowa i z okazji nowego sezonu na kurs dla inwestorów naturalnych;-) To jest kurs online, gdzie tłumaczę jak wygląda budowa domu naturalnego, więcej informacji na mojej stronie.
Ahoj;-)

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *